Woningbouw of villabouw: registratierechten hypothecaire lening binnekort afgeschaft

Binnenkort zouden mensen die een woning bouwen geen registratierechten meer moeten betalen op hun hypothecair krediet. Let wel, het gaat om de registratierechten van één procent die de Vlaamse overheid op het geleende bedrag heft en niet over de tien procent registratierechten die men moet betalen bij de aankoop van bouwgrond.

Spa kamerlid Michèle Hostekint heeft dit voorstel tot afschaffing van de registratierechten op een hypothecaire lening gelanceerd. “Het is eigenlijk een belasting op het niet hebben van geld. Dat is absurd en onrechtvaardig”, zegt Hostekint.

De afschaffing van de registratierechten is reeds opgenomen in het Vlaamse regeerakkoord. Het gaat wel om het wegvallen van de belasting op de eerste schijf van 100.000 euro. Het zou dus gaan om een vermindering van 1.000 euro registratierechten bij woningbouw of villabouw.